درمان گیاهی بیماری روده

بعد از گذشتن از مرز ۴٠ سالگى باید توجه داشت که روده غذاهاى ناباب را نمى تواند مثل گذاشته هضم کند و ناراحت و فرسوده مى شود. براى سلامتى روده‌ها باید دستورات زیر را به کار ببرید:

از صرف غذاهایى که تولید گاز زیاد مى نماید خوددارى کنید. مثلا از خوردن پیاز و لوبیا که مولد گاز هستند و یا غذاهاى سنگین و پر چربى که احتیاج به فعالیت هضمى بیشتر دارد پرهیز کنید. در عوض میوه زیاد میل کنید. سبزیجات غالبا براى دستگاه گوارش مفید هستند زیرا این قبیل اغذیه ی گیاهى، حجیم بوده و موجب تحریک روده گردیده و به عمل هضم کمک می نمایند.

آشامیدن آب زیاد براى روده فوق العاده مفید است. از آنچه موجب سنگینى و تنبلى روده مى شود دورى نمائید. گردش در هواى آزاد و ورزش سبک در کار روده مؤثر است.

فراموش نکنید که روده ضامن سلامتى و ادامه ی حیات اعضای بدن شماست و اگر خوب از آن محافظت کنید آن هم مراقب خوبى براى سلامتى و انبساط خاطر شما خواهد بود.

در موقع یبوست مزاج، مدفوعات تخمیر مى شود. افراط در غذاهاى نشاسته‌اى، آردى، غلات، روغنها و شیرینیهاى مخلوط و مختلف هم تولید گاز و نفخ شدید در امعای مى کند. برعکس وقتى کسى که مبتلا به گاز و نفخ زیاد روده‌هاست غذاهاى سازگار بخورد دیگر احساس نفخى در شکم و امعای خود نخواهد کرد و در نتیجه درد شکم و پهلو بر طرف خواهد شد. یک رژیم ده روزه انگور چاره ی قطعى گاز و نفخ زیاد امعای است.

براى از بین بردن میکروبهاى روده‌ها آویشن و کاکوتى را در ماست و دوغ ریخته مى خوردند.

بادیان و انیسون نیز که از سبزیهاى معطر مى باشند اخیرا مورد استفاده قرار گرفته و در ضد عفونى کردن روده‌ها کمک بزرگى مى کنند.

انواع سیر و پیاز و تره نیز در ضد عفونى کردن روده‌ها مؤثر مى باشند و میکربهاى روده اى را از بین مى برند.

انجیر تازه و خشک یکى از غذاهاى موافق این عمل است. خوردن ناردان، خاکشیر، شکر سرخ و بهتر از همه سیر و پیاز و همچنین تنقیه با ریشه ی گل خطمى بهترین داروى ضد تعفن روده‌ها مى باشد.

پرتقال دافع باد شکم است و در حالى که دستگاه هاضمه را نرم مى کند باد شکم را دفع مى سازد. کلم عمل روده‌ها را تقویت و آن را ضد عفونى مى کند.

اسطوخدوس گاز روده‌ها را شفا مى بخشد.

ورم روده ی بزرگ به علت انسداد روده‌ها بوجود مى آید نه به علت وجود میکروب. بنابر این براى معالجه کولیت و ورم امعای، پرتقال و مرکبات بهترین و طبیعى ترین داروست که باید رژیم پرتقال گرفت و بجاى غذاهاى دیگر موز را جانشین آن کرد.

براى ورم روده (کولیت) باید در روز، هر ساعت یک لیوان آب انگور نوشید و فرداى آن روز هر یک ساعت به یک ساعت آب نصف لیمو یا تمام آن را گرفته و منحصرا آب لیمو خورد و این کار ر در هر روز از دوازده تا چهارده ساعت ادامه داد و شبها هیچ چیز دیگرى نخورد.

در درمان عفونتهاى روده اى و حتى زخم مجارى روده‌ها از هویج کمک مى گیرند.

تنقیه با آب نیمگرم چغندر، جهت ورم روده گرفتگى آن نافع است.

پرتقال با خرمالو ضد کولیت است. لیمو جدا روده‌ها را تقویت مى کند.

مصرف کلم به دستگاه بدن، آهک، گوگرد و املاح پتاسیک که اعمال روده‌ها را تقویت مى کند مى بخشد و روده‌ها را ضد عفونى کرده، سپس بواسطه ی طبیعت سلولزى خود آنها را به انقباض وامی دارد. آزمایشهاى متعدد معلوم کرده است که شاهى آبى داراى تعداد زیادى از مادهء ضد میکروب (آنتى بیوتیک) است و به حدى این ماده مؤثر است که اگر کسى. زخمهاى کوچکى در روده داشته باشد با مصرف بیست گرم شاهى آبى در روز، به زودى شفا خواهید یافت و دیگر احتیاجى به پنى سیلین که باید در موارد استثنائى و خیلى وخیم و سخت استعمال کند نخواهد داشت.

کسانى که روده‌هاى تنبلى دارند اگر قبل از صرف غذاى اصلى خود موقع ناهار و شام ده تا دوازده آلوى سیاه خشک را که به ترتیب زیر تهیه شده باشد مصرف نمایند فایده و نتیجه مطلوبى خواهند گرفت. طرز تهیه ی آن چنین است:

شب پیش از غذا، ده تا دوازده آلوچه ی خشک را جدا کرده و گوشه اى از آن را با کارد سرتیز شکاف بدهید و یک ساعت آن را در آب خیس کنید و بعد آن را در همان آب، یک تا سه ساعت بجوشانید و سه بار آب آن را با آب گرم عوض کنید و آن را تا گرم است در آغاز غذاى اصلى خود یعنى موقع ناهار یا شام مصرف کنید.

یک قاشق سوپخورى روغن زیتون اگر صبح ناشتا خورده شود علاوه بر اینکه هیچگونه دل دردى بوجود نمى آورد، مجارى روده‌ها را چرب کرده و به توده ی اغذیه اى در آنجا جمع شده اند اجازه مىدهد راه عادى خود را آهسته اهسته طى کنند.

بیماری روده

براى معالجه روده‌ها از پیاز پخته استفاده کنید. جعفرى روده‌ها را ضد عفونى مى سازد.

براى رفع گاز روده، تخم رازیانه را به مقدار ١۵ گرم در یک لیتر آب دم کنید و با هر غذا یک فنجان آن را مصرف نمائید.

پوست تازه پرتقال یا نارنج را بجوشانید و شیرین کرده مصرف نمائید، روده‌ها را ضد عفونى مى کند.

براى درمان ورم روده‌ها ٢ تا ٣ سیب را قطعه قطعه کرده با پوست به مدت یک ربع ساعت در یک لیتر آب بجوشانید و کمى شیرین بیان به آن اضافه کرده مصرف نمائید.

ترنجبین در امراض روده به مقدار ١٠ إلى ٧٠ گرم، هم بطور ساده و هم مرکب مصرف مى شود.

جوشانده ٣٠ تا ۴٠ گرم عناب خشک در یک لیتر آب به مدت نیم ساعت، براى درمان تحریکات و عفونتهاى روده مفید است.

مصرف جوشانده سه قاشق سوپخورى تخم کتان در یک لیتر آبجوش براى درمان ورم روده کوچک مفید است.

برگ بو ضد عفونت روده‌هاست. مقدار مصرف آن چهار گرم در یک لیوان آبجوش است.

جوشانده غلیظ زغال اخته فرنگى، چه تازه و چه خشک، به مقدار یک مشت در نیم لیتر آب که کمى شکر به آن اضافه شود، در درمان انسداد روده مفید است و باید این جوشانده را چهار تا ۶ فنجان در هر روز مصرف کرد.

احتیاط – کسانى که ورم روده دارند نباید اسفناج مصرف کنند.

۱۳۹۶-۸-۲۹ ۱۵:۳۱:۴۸ +۰۳:۳۰گوارش|۶۲s دیدگاه

۶۲s دیدگاه

 1. زانیار شهریور ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۶ - پاسخ

  سلام من رفتم دکتر گفت روده هات خیلی ضعیفه.طول درمانشم دو مرحله رفتم بخاطر کارم نتونستم ادامه بدم.الان ب نظر شما چی بخورم خوب بشم

 2. ندا شهریور ۲۲, ۱۳۹۷ در ۰۰:۵۵ - پاسخ

  سلام من مدت طولانی دچار کولیت روده هستم هروقت غذا میخورم جذب بدنم نمیشه .وزنم همیشه پایینه اما دردی به اون صورت نداشتم . گاز روده ام دارم البته .نسبت به مترونیدازول حساسیت دارم مصرف کنم بی نهاااایت درد دارم درقسمت چپ شکمم .سعی کنید از الکل و سیگار دوری کنید و چیزهای تند مصرف نکنید. تنها دارویی ک واقعا واقعا کمکم کرد که ازهرلحاظی خوب بشم ژل الوورا محصولات کمپانی فوور اوور آمریکا هست. عااالیه البته قبلا میتونستم بخرم ولی حالا باتوجه به بالارفتن دلار امکانش نیست. پکیج مخصوص روده داره ولی من همون ژل الوورا حالمو خوب کرد مدتیه دوباره درد دارم البت اینبار بیشتر ازگذشته یا اسهالم یایبوست دارم استرس ندارم عصبی نیستم درد ازقسمت چپ بیشتر شده وبه دورناف و پایین کشیده شده. باوجود اینکه خیلی رعایت میکنم ک خیلی چیزهارو نخورم ولی اوضاع بدترشده هیچوخت اینجوری درد نداشتم نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید .

  • فلاحتی بهمن ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۴:۴۴ - پاسخ

   بهتر است در اولین فرصت جهت یک بررسی داخلی و یا حتی کولونوسکوپی به پزشک مراجعه کنید. و سپس با توجه به بررسی آنها دارو مصرف کنید.از پرسشتون متشکریم

 3. رضا مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۶:۱۹ - پاسخ

  سلام من پهلوی سمت راستم گاهی درد میگیره این مشکل ماله روده هاست ؟ چی مصرف کنم که خوب بشم؟

  • فلاحتی شهریور ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۰ - پاسخ

   با تشکر از شما
   حتما برای بررسی و انجام سونوگرافی و مشخص کردن منشا درد به پزشک مراجعه کنید. بدون بررسی امکان هیچگونه تجویزی وجود ندارد.

 4. اسماعيل مرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۰۶:۳۵ - پاسخ

  باعرض سلام وإنشالله خوشحالین من اول صبح ناشتا سمت چپ بالای کلیه درد دارم وخودم که سمت چپ خم می شم دردم بیشتر می شود علایم این درد چیست

  • فلاحتی شهریور ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۰ - پاسخ

   با تشکر از توجه شما
   در اسرع وقت برای انجام سونوگرافی و بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید و بعد از مشخص شدن منشا درد برای درمان با پزشک طب سنتی مشورت نمایید.
   بدون بررسی تجویز امکان پذیر نمیباشد.

 5. امین مرداد ۸, ۱۳۹۷ در ۲۰:۲۹ - پاسخ

  دوستان و همدردان عزیز این جملات اگر کمکی به شما میکند استفاده کنید..
  بخورید و بباشامید ولی اسراف نکنید.قرآن.
  اسراف آنست که بخوری تا سیر شوی.پیامبر.
  تمامی بیماریها از پرخوریست.امام صادق.
  تا گرسنه نشدی دست به غذا مبر،و تا هنوز اشتها داری دست از غذا بکش،غذا را خوب بجو،و پیش از خواب خود را تسلیم دستشویی کن(تخلیه روده) علی(ع)
  و انسان باید به غذای خویش بنگرد(قرآن)
  مزاج حویش را بشناس و آنگاه غذای خود را بر اساس مزاجت انتخاب کن،چرا که در نشناختن مزاجت هیچ عذری نداری(امام رضا)
  پیش از غذا و بعد از غذا از نمک دریا بخور.پیامبر.
  بزاق دهان، مواد موثر برای درمان را دارد از جمله عوامل ضد میکروبی، آنزیم ها، آنتی بادی ها، عوامل رشد و حتی ماده مسکن. پروتئینی به نام لیزوزیم (Lysosyme) باعث اختلال در عملکرد باکتری و خنثی سازی آن می شود. گفته می شود که برخی از پروتئین های بزاقی نیز ویروس های HIV را خنثی می کند.
  والسلام و من التبع الهدی
  سلام بر کسی که از هدایت پیروی کند.

 6. فهیمه مرداد ۵, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۰ - پاسخ

  سلام مادرم دچار ورم روده و زخم روده شده امونشو بریده کلونوسکوپی هم شده دکتر داروی مزالازین و مترونیدازول و پردنیزولون داده و لی باعث شده تب کنه و ضربانش بالابره موندم چیکار کنم اگه می تونید راهنماییم کنید

 7. گلناز تیر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱۳:۰۰ - پاسخ

  سلام.من ۱ساله که کرون دارم ومرتب تحت درمان پزشک بودم وهستم.مدتی کورتون خوردم(پردنیزولون و کپسول بودزناید) پنتاسا(مزالازین) و انتی بیوتیک ریفاکسیمین مصرف میکنم ولی مرتب درد دارم و بیحال میشم. برای استرسم دارو مصرف میکنم.دکترم گفت ibs(سندروم روده تحریک پذیر)دارم. درد روده م خیلی شدیده همراه صداهای شدید که نمیذاره هیچ کاری انجام بدم.دکترم بهم کپسول کلپرمین داده که قبل غذا بحورم ولی هیچ تاثیری نداره. چیکارکنم این درده م کلافه م کرده و مدام عصبی وناامید میشم و به استرسم اضافه میشم. خسته شدم واقعا بااینکه مدت زیادی نیس این بیماری رو دارم.لطفا راهنمایی وکمکم کنید.

  • امین مرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۰۵:۳۹ - پاسخ

   سلام.در طب سنتی و اسلامی مدعی هستند این بیماری درمان داره و اون رو ناشی از خلط سودا میدونند،به عبارت ساده یعنی تجمع کثافات خود در کل بدن یا در یک نقطه،اگر به طب سنتی یا اسلامی واقعا حاذق مراجعه کنید انشاءالله براحتی درمان میشید.درمان هم از دفع سودا از بدن شروع میکنند،مثل خوردن افتیمون و بقیه سودابرها..چون تقریبا تمامی بیماریها از سودا ست ،استرس،افسردگی،بی حالی،ترس،غم و بقیه

   • فلاحتی شهریور ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۱ - پاسخ

    با تشکر از توجه شما

  • حامد مرداد ۱۵, ۱۳۹۷ در ۲۰:۵۲ - پاسخ

   سلام من هم ۲ ساله کرون دارم وعلاوه بر داروهای معمول داروی گیاهی مثل بابونه المانی وعسل و بره موم مصرف میکنم درضمن تحت نظر دکتر تغذیه هم هستم خیلی بهتر شدم استرس زیاد باعث این بیماری شد.حتما خوب میشید

   • فلاحتی شهریور ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۸ - پاسخ

    با تشکر از توجه شما

 8. باران تیر ۸, ۱۳۹۷ در ۱۴:۱۲ - پاسخ

  باسلام باران من حدود یه ماه است پهلو درد ودردهایی کلافه کننده ای درروده هام ودور نافم دارم دکتر رفتم ازمایش خون وادرار دادم وسنوگرافی شکم هم دادم مشکلی نداشتم کمی عفونت ادرار ولی دردام تسکین پیدا نکرد 😣😣😣😣ممنون میشم خیلی درد دارم راهنمایی کنید

 9. ارش تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۱۶:۰۲ - پاسخ

  اینکه برخی افراد خودشونو دکتر طب سنتی یا حکیم جا بزنن دلیل نمیشه گفت که طب سنتی بدرد نمیخوره بنده طب سنتی کار میکنم تحصیلات دانشگاهی دارم و تا موردی که مطمئن نباشه تجویز نمیکنم علت اصلی تمام امراض برهم خوردن تعادل مزاج هست در رابطه با بیماری های معده و روده که همشون با قاطعیت میگم با طب اسلامی درمان میشن (طب سنتی ما برگرفته از همون طب اسلامی هست) ابتدا باید فرد مورد ارزیابی مزاجی قرار بگیره تا مشخص بشه چه نوع غلبه مزاجی داره بعد مشخص بشه بیماری عارض شده از گرمی بوده یا سردی از رطوبت هست یا خشکی بعد بر اساس علت مشخص شده درمانگر ماهر و با تجربه طب اسلامی به بیمار نسخه میده. در رابطه با طب مدرن هم بگم که کاملا سیاست صهیونیستیه و عملا در جهتی پیش میره که کمپانی های داروسازی داروهای مضرر و بی اثرشون رو به ادم ها بفروشن با مطالعه کتب تاریخی میتونید بیشتر از این نقشه شوم صهیونیستی مطلع بشید در کتاب تاریخ طب در ایران شما خواهید دید که نویسنده یهودی اقرارمیکنه که ما ۳۰۰سال روی ایرانی ها کار کردیم تا تونستیم طب سنتیشونو منقرض کنیم با یه گشتی تو سایت ها میفهمید که استفاده از گیاهان دارویی در کشورهای غربی به چه میزان بالا هست کشور چین دارای بیمارستان های طب چینی و سنتی می باشد مطالعه کنید که هرچی سرمون میاد از بی دانشیمون هست

 10. النا تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۰۸:۴۳ - پاسخ

  سلام من چند وقتی یبوست دارم موقعه ی اجابت مزاج درد بعدی در ناحیه ی سمت چپ شکمم دارم البته زخم معدع و اسید معده بالایی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 11. زهرا اسدخانی خرداد ۱۸, ۱۳۹۷ در ۱۷:۱۶ - پاسخ

  سلام من ۵ هفته پیش جراحی کردم و آنتی بیوتیک مصرف کردم حالا دچار اختلال گوارش شدم .موقع اجابت مزاج حالت تهوع میگیرم .اسهال نیست ولی مدفوع نرم و مقطعه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 12. افشین خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ در ۲۰:۴۹ - پاسخ

  سلام بنده حدود ۱۵ساله زخم های کوچک در روده بزرگ سمت چپ دارم دکتر های زیادی رفتم کلونسکوپی های زیاد ازمایش دروهای شیمیایی فراوان ولی متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتم داروهای مثل مزالازین شیاف اساکول پرنتزول ازارام لطفا راهنمایی کنید متشکرم

 13. فرهاد خرداد ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۲ - پاسخ

  سلام من اشتهام زیاده ولی هرچی میخورم چاق نمیشم همش اسهال دارم داروی گیاهی استفاده کردم تاثیری نداشت کمکم کنین ممنون

  • رها تیر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۰۸:۵۰ - پاسخ

   سلام حتما یه دکتر گوارش خوب برو شاید برات آزمایش کالپروتکتین مدفوع بنویسه. ایشالا زود خوب بشین

 14. رویا خرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۳:۵۰ - پاسخ

  سلام‌ برای نجات از یبوست و درذ روده عصبی چه کار کنیم ؟

 15. پدرام خرداد ۹, ۱۳۹۷ در ۲۱:۰۸ - پاسخ

  من اکثراوقات یبوست دارم گاهی هم دلپیچه همراه با نفخ ۸سال پیش کلونوسکپی کردم دکتر گفت روده ات التهاب داره الآن اکثرشبها دل درد دارم درناحیه زیر ناف وقتی برنج میخورم بدتر میشم آدم استرسی وعصبی هستم افسردگی شدید هم دارم ولی دارو مصرف نمیکنم.کلافه هستم چکارکنم؟

 16. سید عبدالرزاق اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷ در ۲۲:۳۴ - پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من همیشه و در تمام طول روز زیر نافم درد میکنه البته اغلب وقتها دور ناف و معده ی منم درد میکنه این درد الان ۱۰ ساله طول کشیده بار ها به دکتر مراجعه کردم از آندوسکوپی گرفته تا کلونوسکوپی و سونوگرافی همه رو انجام دادم آزمایش هم خیلی گرفتم از بس که داروی شیمیایی مصرف کردم دیگه خسته شدم ولی نتیجه ای هم نگرفتم .آخرین دکتری که مراجعه کردم فوق تخصص گوارش بود تشخیصش زخم روده ی بزرگ و اثنی عشر بود .اما داروهایش بهبودی نداشت.لطفا راهنمایی ام کنید چکار کنم ؟ سپاس گزارم .

 17. زهرا اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷ در ۱۳:۱۶ - پاسخ

  باسلام من یکساله اسهال دارم تازگیا رفتم پیش یه عطاری و داروی گیاهی بهم دادن یکم بهتر شدم درد رودهام مال استرس قبلا بود ولی از ناحیه نافم دچار درد هستم لطفا بگین چیکار کنم ک خوب بشم وزن اضافه کنم

 18. فرید سبحانی فروردین ۱۸, ۱۳۹۷ در ۱۳:۳۸ - پاسخ

  سلام الان بیشتراز ۸سال است ک در اذیت هستم و در این ۱۵ ماه گذشته بسیار تشدید شده است و درد واذیت ویبوست داشتم ک در این ۳ ماه اخر با تحقیق در این رابطه با استفاده از داروهایی گیاهی مانند ختمی روغن زیتون از اذیت ویبوست کاسته شده است ولی گاهی در روز باز درد شدید دارم و این در تمام روزها یکسان است وتغییری ندارد.چندین متخصص و فوق متخصص و بارها ازمایشهای مختلف و تکراری انجام داده ام ک هیچکدام از این پزشکان ک البته بلانصب گاوها.اصلا نتوانستن تشخیص بیماری بدهندک واقعا متاسفم.ایا کسی هس بتواند مرا یاری و کمک کند بارها دست ب خودکشی زده ام اما در اخرین لحظه ب علت تسکین درد منصرف شده ام درد من ن شدید است ک داد بزنم ن کم است ک ب زندگیم برسم من همیشه دراز و مانند یک تکه گوشت بی خاصت هستم.اگر دکتر خوب یا داروی خوب سراغ دارین ک بتوتند درد مرا از بین ببرد مرا یاری کنید.درصورت بهبود تاجایی بتوانم برایتان جبران میکنم.و طبق کتابها وسایتها از نظر خودم من تنگی روده دارم بیماری من بسیار شبیه ibs هست ولی اونم نیست فقط شبیه ب ان است.

  • حامدفولادی خرداد ۱۴, ۱۳۹۷ در ۲۳:۴۸ - پاسخ

   سلام دوست عزیز
   دکتر صیادی منش متخصص داروهای گیاهی
   باهاش تماس بگیر ایشالا نتیجه می گیری
   ۰۹۱۸۸۱۶۱۴۲۴

  • فرزاد تیر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۰۰:۰۲ - پاسخ

   سلام.در مورد بیماری سلیاک تحقیق کن.دوسه ماهی اصلا نان و گندم و جو نخور تا درست بشی از سیاه دانه و اویشن و سیر غافل نشو

 19. mahsan اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۵:۱۱ - پاسخ

  با سلام با تشکر از مطالبی که گذاشته بودید خیلی مفید بودند من هم میخواستم تجربه ی خودمو بزارم اون غذا ها اجیل ها ویا ادویه هایی رو که میخورید توجه داشته باشید شاید یکی از اونها باعث یبوست میشه چون من یه مدت روزی ده عدد پسته مصرف میکردم وبه طور شدید یبوست داشتم وهر چقدر از ملین ها استفاده میکردم کار ساز نبود صبح ناشتا خاکشیر اسپرزه تخم شربتی وبزر کتان رو امتحان کرده بودم اصلا فرقی نمیکرد که هیچ بدتر هم میشدکه بعدا یکی یکی غذا هایی رو که میخوردم به مدت سه رو قطع کردم که دیدم از پسته هست شاید تو سایتا بخونید که پسته ملین هست وفیبر زیادی دارد ولی بعضی خوراکی ها با بعضی بدن ها ناسازگاری دارد خودتون دکتر خودتون باشید

 20. امید اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ در ۰۳:۰۰ - پاسخ

  سلام من چهار ماهی هست ک اسهال دارم بهمراه گاز روده از وقتی ک رباط پامو عمل کردم اینجوری,شدم میگن استرس باعث بوجود اومدن این اسهال طولانی مدت شده ایا راهکار گیاهی هست ک من انجام بدم دکتر نرم

  • روح اله خرداد ۶, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۳ - پاسخ

   به خاطر مصرف انتی بیوتیک بعد جراحی اینجور شدید مترونیدازول بخورید

 21. شهرام بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ در ۰۳:۵۳ - پاسخ

  خاکشیر با آب جوش بهترین درمانگر کولیت روده است

 22. سعید اکبری بهمن ۲, ۱۳۹۶ در ۰۴:۴۶ - پاسخ

  سلام وقت بخیر کلیه نکات دوستان مطالعه شد گل میخک بابونه و روغن زیتون جهت رفع انسداددروده موثر میباشد لازم به ذکر است در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه شود با تشکر

 23. محمد آذر ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱۷:۱۲ - پاسخ

  سلام من کولیت روده عصبی دارم هر چی شما گفتید بخور دکترم گفته نخور میشه بفرمایید منبع علمی مفید بودن اینها چیست

  • لاله دی ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۵:۴۱ - پاسخ

   دوست عزیز اصلا به حرف دکترهای شیمیایی گوش نکن چون همشون با شرکت های داروسازی قرارداد دارن و خیلی پدرسوختن
   من خودم این بیماری رو داشتم و هیچکدوم دکترهای شیمیایی درمان نکردند
   فقط طب سنتی منو درمان کرد

   • ناشناس خرداد ۷, ۱۳۹۷ در ۲۳:۳۳ - پاسخ

    دکتر به من گفت روزانه کلی بیمار دارم که با طب سنتی روده و معده شون به خونریزی افتاده. گفت درمانهای درستی ندارند.
    اما من رفتم طب سنتی. چون چاق هم شدم بهم سنا رو تجویز کرد. گفتم سنا برای کولیت خوب نیست. گفت وا خوب نیست! نمیدونستم. پس نخور. سواد و اطلاعات درستی ندارند.

 24. باران آذر ۲۸, ۱۳۹۶ در ۰۱:۴۷ - پاسخ

  سلام دوستان عزیز.به امیدسلامتی همه ی بیماران..من‌مادرم‌چندماهی است دلدردای شدیدمیگیره قبلافقط سمت چپش بودوحالازیرمعده ودورناف ..بدازبررسی ورفتوامدهادکترگفت ورم‌روده داری ودارودادولی بدازیه هفته مصرف داروهنوزهیچ تاثیری نبوده..داروهای گیاهیم‌مصرف میکنه ولی نه هروزومدام..مادرم من میکروب معده داشت قبلا..ودیابت نوع دوداره که کبدشم چرب شده کمی .داروی معرفی کنیدگیاهی باشه که به چیزای دیگش ضررنکنه..ممنون لطفاراهنمایی کنیدواقعادیدن دردای مادرم زجرم میده..

 25. Ghazal آذر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۲۱:۱۴ - پاسخ

  سلام ، متنی که نوشتم طولانیه ولی قطعا بهتون کمک میکنه و ارزش خوندن داره . من با مراجعه به دکتر و چیز هایی که یاد گرفتم راهنمایی هایی میکنم امیدوارم که کمکی به دوستان بکنه . شما وقتی دچار مشکل معده میشید ممکنه توی قفسه سینه تون ، جناغ سینه ، حتی در قسمت شانه ها احساس درد بکنید یا بعد از غذا خوردن احساس سنگینی کردن یا اینکه وقتی صبح ها از خواب پا میشید دچار سوزش معده هستید . یا اینکه یبوست یا اسهال داشته باشید احساس خستگی عصبانیت خشم و … و حتی کسایی که اطراف ناف شون درد میکنه یا کلا درد شکمی دارن مشکل روده دارن . اول از همه باید منشا خیلی از بیماری ها از استرس ، خشم ، حرص خوردن بیجا ، ناراحتی ، نگرانی ها به وجود میاد پس شما اول باید اگر آدم عصبی و پرخاشگری هستید این مشکل رو حل کنید خوندن کتاب ، ورزش کردن مثل پیاده روی سریع ، گوش دادن به موسیقی ، ورزش های هوازی بهتون کمک میکنه . دم کرده های گیاهی هم موثر هستند مثل اسطوخودوس . پس اولین کار اصلاح خودتون و کم کردن استرس و فشار های روانی . دومین کار اینه به پزشک مراجعه کنید قطعا با یکسری کارها مثل آندوسکوپی ، کلونوسکپی ، تجویز آنتی بیوتیک و دارو ، آزمایش خون بهتون کمک میکنن . البته پیش هر دکتری نرید . دکتر مهران رقاع داخل اصفهان خوب هستن . کار بعدی که باید بکنید اینه که از دم کرده های گیاهی و درمان های خانگی استفاده کنید که من چند نمونه رو ذکر میکنم اول آب و هر گونه مایعات با غذا ننوشید ، غذا رو آروم بخورید و زیاد بجوید ، آدامس ، سیگار ، نوشیدنی های الکلی و گازدار مثل نوشابه اصلا مصرف نکنید . انواع سس ها ، خوراکی های اسیدی ، شیر ، غذا های پر ادویه و چرب پرهیز کنید . حتما در طول روز فعالیت داشته باشید تا دچار یبوست و درد های شکمی و معده نشید . چای غلیظ هم اصلا خوب نیست . دم کرده های گیاهی مثل نعنا ، بابونه ، جنسینگ ، دارچین ، چای کوهی ، گل گاو زبان ، زنجبیل بسیار موثر و خوب هستند . اگر اضافه وزن دارید سعی کنید به وزن ایده آل برسید . میوه هایی مثل موز خیلی خوب هستند . عسل به همراه موم به صورت ناشتا میل کنید و شب هنگام خواب . قرص هایی مثل رانیتیدین درد معده رو کاهش میده و همین چیزها . اگر رعایت کنید قطعا خوب میشد من بهتون قول میدم مهم ترین چیز پشتکار و اراده برای خوب شدنه پس نامید نشید .

 26. اعظم آذر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۲۰:۲۹ - پاسخ

  سلام من دور نافم درده شدید دارم چکار باید بکنم +اسهال

  • نعیمی آذر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۹:۵۵ - پاسخ

   با سلام
   جهت چکاپ حتما به پزشک مراجعه شود.
   شکم توسط روغن سیاه دانه ماساژ داده شود.

  • مصطفی فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ در ۰۲:۱۵ - پاسخ

   سلام شما دردی که دارید بخاطر سنگینی بلند کردنه که ناف از جاش در میاد شما باید صبح زود و بدون صبحانه آویزون بشید بصورت بارفیکس چند بار این کارو انجام بدید انشالله که خوب بشید

 27. علی اکبری آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۷:۱۸ - پاسخ

  سلام
  برای روده تحریک پذیر که بیشترین درد در سمت راست شکم هست چکار باید بکنم

  • نعیمی آذر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۹:۵۳ - پاسخ

   با سلام
   مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک و استفاده ار دم کرده نعنا و دم کرده چای کوهی همراه با مقدار بسیار کمی از میخک
   چای بابونه جهت آرامش
   مهم ترین کار مراجعه به پزشک متخصص می باشد.

 28. amraei مهر ۱۱, ۱۳۹۶ در ۰۱:۰۱ - پاسخ

  من گاز روده زیاد دفع میکنم و روده بزرگن ورم کرده ..یکی بگه چیکار کنم دیگه تحمل اینهمه گاز رو ندارم

 29. شاهین مهر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۰۴:۰۶ - پاسخ

  داروهای گیاهی مفید برای روده و معده : مرزنجوش ، عسل + دارچین + سیاه دانه ، زنجفیل ، شیرین بیان + نعناع فلفلی ، مریم گلی ،گل زارعی ، درمنه، پروبیوتیک ها (ماست پروبوتیک) .این مواد ضد باکتری ضد زخم هستند – هر زخم در معده روده و معقد بخاطر وجود باکتری هست با نابودی باکتری ها زخم خوب خواهد شد . در مرحله اول باید به باکتری های مضر حمله سپس پروبیوتیک ها رو جایگزین کرد

 30. حمید مهر ۸, ۱۳۹۶ در ۰۲:۲۴ - پاسخ

  سلام,مدت یکساله دردوسوزش درناحیه روده سمت چپ شکم دارم رفتم کلونوسکوپی دوجازخم دیده شدواطراف آن دانه هایی سفیدرنگ مث آبسه قبلا یبوست طولانی یااسهال خونی یامدفوع چرکی داشتم,جواب آزمایشم نوشته دربرسی برشهای تهیه شده مقاطع مخاط رکتوم دیده میشود ک پوشش سطحی دربرخی نقاط دیده نمیشوداستروما حاوی ارتشاح آماسی مزمن کم بدون تخریب غدد وبدون آزارتومورال است کانون کوچک خونریزی دراستروما وجوددارد,,,این جواب آزمایش مربوط به یه سال پیشه,ولی الان درسمت چپ شکمم چندین ماهه سوزشودردشدیدی دارم لطفاراهنمایی ام کنید,ممنون.

  • نعیمی آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۳ - پاسخ

   متشکریم از پرسشتون
   برای تسکین درد و سوزشتون میتونید از دمنوش چای کوهی استفاده کنید.
   همچنین خوردن سبزیجات و روغن زیتون فراموش نشود.
   لطفا قبل از خوردن هرنوع دارویی چه گیاهی چه شیمیایی با پزشک مشورت کنید.

 31. سلام شهریور ۲۹, ۱۳۹۶ در ۲۰:۳۵ - پاسخ

  چقدر هم که جواب دادن کارشناسانتون

 32. عاطفه تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۲ - پاسخ

  سلام من ۵سال پیش انسداد روده داشتم که بادارو درمانی و بستری شدن از جراحی جلوگیری شد.حالاسمت چپ تحتانی کمی درد دارم و خون در مدفوع مشاهده کردم به رنگ قرمز روشن .چکارباید بکنم؟

  • نعیمی آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۷ - پاسخ

   متشکرم از پرسشتون
   در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای تسکین درد از چای کوهی به همراه مقدار کمی میخک استفاده کنید.
   لطفا قبل از مصرف هر نوع دارویی با پزشک خودتون مشورت کنید.

  • Arr تیر ۲۵, ۱۳۹۷ در ۲۱:۱۲ - پاسخ

   سلام
   وقت بخیر.میخواستم ببینم با چه روش درمانی این مدت ۵سال با انسداد روده ادامه دادید؟
   ممنونم

 33. مریم تیر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۱ - پاسخ

  سلام
  بهترین داروی ورم و التهاب روده ،بره موم هست.و هیچ گونه عوارضی ندارد.

 34. عمران وصالی تیر ۱, ۱۳۹۶ در ۰۹:۴۴ - پاسخ

  زن بنده بیش از بیست سال است بعلت داشتن کولیت روده یبوست شدید دارد وشدید ناراحت هستند پول دکتر نداریم بخاطر رضای خدا راهنمایی فرمایید

  • reza مهر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۲۳:۵۹ - پاسخ

   سلام آقای وصالی
   کدوم شهری
   مگه هزینش معالجش چقدره

  • شایان مهر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۸:۳۰ - پاسخ

   دوست عزیز
   یک قاشق غذاخوری خاکشیر را به همراه دو لیوان اب به مدت پنج دقیقه بجوشانید و سپس بگذارید مقداری از دمای ان کاسته شود سپس یک قاشق غذاخوری عسل به ان اضافه کنید و ناشتا میل شود.
   به مدت یک الی دو هفته

  • Fatemeh آبان ۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۱ - پاسخ

   سلام.از دمنوش های گیاهی استفاده کنید،نهایت هزینه ای که بخواین بدین ۲۰۰-۳۰۰هزار تومن هست ولی نتیجه مثبت داره

   • نعیمی آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۵ - پاسخ

    با سپاس از راهنمایی شما
    لطفا قبل از مصرف هر نوع دارویی چه گیاهی چه شیمیایی با پزشک مشورت کنید.

  • نعیمی آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۰ - پاسخ

   از سبزیجات و روغن زیتون فراوان استفاده کنند.
   امابهترین کار مراجعه به پزشک متخصص هست

 35. رضا تیموری فروردین ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۸:۰۸ - پاسخ

  با عرض سلام من مدتی حداقل یکبار در روز دچار درد شکم در قسمت پهلو و زیر قفسنه سینه می شم طوری که منجر به آوردن فشار به سمت راست سر و چشم شده تنگی نفس گرفته و بدنم بخصوص در قسمت سر عرق سرد می کنم.

  • سونا فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ در ۰۹:۰۴ - پاسخ

   سونا
   سالم من هم همینطورم چکارباید بکنم جدا دردناک است لطفا راهنمایی بفرمایید

 36. ارش آذر ۱۴, ۱۳۹۵ در ۰۹:۳۰ - پاسخ

  من ورم روده دارم..خیلی اذیت میکنه باید چکارکنم..راهنایی کنید سه پاس

  • ندا تیر ۷, ۱۳۹۷ در ۱۸:۰۶ - پاسخ

   از بره بوم استفاده کن خوب میشی.

درج دیدگاه